Klub logických a deskových her

Klub logiky a deskových her

Tento klub vznikl na základě projektu Šablony II. V hodinách deskových her dětem představujeme nejen nové hry, ale vracíme se i k hrám starším nebo už dávno zapomenutým. Chceme, aby se děti naučily hrát hry nejen na počítačích, ale s kamarády, v kolektivu, naučily se spolupracovat, vyhrávat i prohrávat, aby objevily a měly s kým sdílet kouzlo zapálení a nadšení pro hru. Součástí klubu je i robotika, jejímž cílem je naučit děti trpělivosti a zručnosti při sestavování robotických stavebnic, spolupráce a rozšíření základní technické zdatnosti při jednoduchém programování formou hry a v neposlední řadě samozřejmě zábava a radost z vytvořeného díla. K tomuto účelu jsme vybrali stavebnici WeDo. Je vhodná pro všechny věkové kategorie. Spolu s aplikací lze např. robotického šneka rozblikat, nebo roztočit větráček. Se stavebnicí si všichni užijí spousty legrace a určitě okoření vyučování. V současné době probíhají schůzky klubu online. Zkoušíme něco nového, prvně jsme si zkusili na dálku zahrát „Člověče, nezlob se“ a šlo to celkem dobře. V příštích hodinách vyzkoušíme např. „Lodě“, „Město, jméno“ atp. I když nemůžeme hrát v reálu, jsme rádi, že se odpoledne nenudíme.

Foto - zde

2021 © ZŠ HUSOVA Chodov. All Rights Reserved.